ПОПУЛАРНИ ПОРАКИ

РК Металург за Трескавец

Прочитај повеќе →
Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека средствата собрани од натпреварот против Вардар ПРО, во рамките на СЕХА-лигата, ќе...
објавено од : Манастир Трескавец
0 Comments

Празникот „Младенци“ во Трескавец

Прочитај повеќе →
Традиционално и оваа година во манастирот Трескавец беше чествуван споменот на Светите четириесет севастиски маченици – Младенци и Светит...
објавено од : Манастир Трескавец
0 Comments

Драган Даутовски за Трескавец

Прочитај повеќе →
На 21 март, во Центарот за култура „Марко Цепенков“, Драган Даутовски одржа целовечерен концерт кој беше наменет за обнова на манастирот Тр...
објавено од : Манастир Трескавец
0 Comments

Црковна донација

Прочитај повеќе →
Денес, со благослов на Неговото Високопреосвештенство Митрополитот европски г. Пимен, свештеникот Горан Мантароски од Триенген, Швајцарија, ...
објавено од : Манастир Трескавец
0 Comments